Galeria Zalubowski

Galeria Zalubowski

Zamknij menu

Recykling opowiadań bez puenty

RECYKLING OPOWIADAŃ BEZ PUENTY | CRACOW ART WEEK

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wernisaż wystawy Magdaleny Daniec Recykling opowiadań bez puenty odbędzie się w formie online. Zachęcamy do śledzenia strony Galeria Zalubowski w sobotę (24.10.2020) o godzinie 19:00.

Cracow Art Week KRAKERS 2020
Recykling opowiadań bez puenty
Artystka: Magdalena Daniec – Magdalena Daniec portfolio
Kuratorka: Justyna Michalik Tomala
Lokalizacja: Galeria Zalubowski ul. Berka Joselewicza 21/2

Pokazane zostaną obrazy olejne Artystki, w których ważną rolę pełni obiekt z recyklingu oraz dwa cykle prac na tekturze: Pejzaże z recyklingu i Bardzo małe obrazki z papieru. Inspiracją były skromne przedmioty, skrawki – fragmenty tektury, papieru, zdjęć, odnajdywane w przypadkowej rzeczywistości lub rodzinnym archiwum. Zafascynowana ich fakturą i kolorem Artystka, umieszczając w przestrzeniach obrazów, nadaje im nowe życie i znaczenie. Subtelnie prowokując widza do snucia własnych narracji wynikających z tych nie/przypadkowych zestawień.
~ autorka tekstu : Justyna Michalik – kurator wystawy

22.10.2020 DZIEŃ Z ARTYSTKĄ
W czwartek 22 października w godzinach 16.00 – 18.00 możliwe będzie spotkanie z malarką i oprowadzenie po wystawie.
24.10.2020 WERNISAŻ WYSTAWY godzina 19:00 ONLINE

Zwiedzanie wystawy:
22.10.2020 czwartek 10:00-18:00
23.10.2020 piątek 09:00-17:00

Wystawa organizowana w ramach Cracow Art Week KRAKERS 2020.

KONTAKT

Galeria
ul. Berka Joselewicza 21/2,
Kraków 31-031

telefon: 502 027 408
mail: kontakt@zalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Rafał Zalubowski
Malarstwo Piotra Marca to jedno z bardziej interesujących wystąpień młodej sztuki ostatnich lat. Pomysłowe i eksperymentalne formalnie, doskonałe warsztatowo, frapujące emocjonalnie, łączy dosadną ekspresję z niezwykle subtelną i dojrzałą poetyką.
Katarzyna Wincenciak
Na wystawie „Małpy pochodzą od...” zaprezentowany został cykl rysunków i obrazów stworzonych przez Rafała Zalubowskiego. Autorski wybór prac eksplorował tematykę zwierząt najbliżej spokrewnionych z rasą ludzką. Wystawa była podróżą pokazującą skomplikowanie ich natury i odnajdywanie w nich psychologicznych, ludzkich cech. Rafał Zalubowski w swoich ostatnich pracach sięgnął po nerwową, ekspresyjną kreskę i plamę barwą, których nagromadzenie sprawia, że figuralne obrazy, przechodzą powoli w abstrakcję, a pierwotny wizerunek zaciera się w gąszczu linii i kształtów.
Katarzyna Wincenciak
Obrazy przestawiające ludzi brzydkich, pozbawionych cech indywidualnych, na rzecz silnie wrażeniowego malarstwa, próbującego ująć daną pozę, temat uniwersalnie. Malowane nerwowo, niecierpliwie, trochę pospiesznie, tak, aby zdążyć uchwycić odpowiedni moment. Prace rysunkowe równie ekspresyjnie tworzone, zdradzają również zamiłowanie do fakturowości, składania obrazu, jak puzzli, z rożnych wizualnie rytmów, duktów. Tu jeszcze wyraźniej widać niespokojną, choć pewną rękę artysty.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę