Galeria Zalubowski

Galeria Zalubowski

Zamknij menu

„Czas kołowy” Piotr Marzec

Wernisaż wystawy Piotra Marca „Czas Kołowy”

„Czas kołowy” to obszerny zbiór prac Piotra Marca, powstały w latach 2014-2015. Wystawa prezentuje dotychczasowe poszukiwania artysty skierowane w stronę opowieści o dojrzewaniu, której motywem przewodnim i główną sceną wydarzeń pozostaje nocny las. Do inspiracji Marca należą: zdolność do mimikry, umiejętność kamuflażu, obserwacja natury. Pytany o artystyczną tożsamość mówi o „warszawskiej szkole wielkoformatowych płócien Tarasewicza”. Malarstwo Marca to jedno z bardziej interesujących wystąpień młodej sztuki ostatnich lat. Pomysłowe i eksperymentalne formalnie, doskonałe warsztatowo, frapujące emocjonalnie, łączy dosadną ekspresję z niezwykle subtelną i dojrzałą poetyką.

Piotr Marzec – ur. 1993 w Myślenicach, artysta wizualny, student na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. W swoich pracach wykorzystuje mechanizmy wzroku i postrzegania, próbując poprzez udział widza dotrzeć do obszaru wspólnych-osobistych doświadczeń

wernisaż – 26 kwietnia 2016 r., godz. 18:00, ul. Kącik 9, Kraków, Podgórze

KONTAKT

Galeria
ul. Berka Joselewicza 21/2,
Kraków 31-031

telefon: 502 027 408
mail: kontakt@zalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Rafał Zalubowski
Malarstwo Piotra Marca to jedno z bardziej interesujących wystąpień młodej sztuki ostatnich lat. Pomysłowe i eksperymentalne formalnie, doskonałe warsztatowo, frapujące emocjonalnie, łączy dosadną ekspresję z niezwykle subtelną i dojrzałą poetyką.
Katarzyna Wincenciak
Na wystawie „Małpy pochodzą od...” zaprezentowany został cykl rysunków i obrazów stworzonych przez Rafała Zalubowskiego. Autorski wybór prac eksplorował tematykę zwierząt najbliżej spokrewnionych z rasą ludzką. Wystawa była podróżą pokazującą skomplikowanie ich natury i odnajdywanie w nich psychologicznych, ludzkich cech. Rafał Zalubowski w swoich ostatnich pracach sięgnął po nerwową, ekspresyjną kreskę i plamę barwą, których nagromadzenie sprawia, że figuralne obrazy, przechodzą powoli w abstrakcję, a pierwotny wizerunek zaciera się w gąszczu linii i kształtów.
Katarzyna Wincenciak
Obrazy przestawiające ludzi brzydkich, pozbawionych cech indywidualnych, na rzecz silnie wrażeniowego malarstwa, próbującego ująć daną pozę, temat uniwersalnie. Malowane nerwowo, niecierpliwie, trochę pospiesznie, tak, aby zdążyć uchwycić odpowiedni moment. Prace rysunkowe równie ekspresyjnie tworzone, zdradzają również zamiłowanie do fakturowości, składania obrazu, jak puzzli, z rożnych wizualnie rytmów, duktów. Tu jeszcze wyraźniej widać niespokojną, choć pewną rękę artysty.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę