Galeria Zalubowski

Galeria Zalubowski

Zamknij menu

Artyści

Staranny wybór artystów współpracujących z galerią gwarantuje najwyższy artystyczny poziom dzieł znajdujących się w ofercie.

Dariusz Vasina

Dariusz Vasina

malarstwo, grafika

Jest absolwentem PLSP w Krakowie i Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, obecnie prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Jest współtwórcą grupy “Trzy Oczy”.

Anna Król

Anna Król

malarstwo, grafika

ur. 08.06.1983 r. w Krakowie.

W roku 2003 ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie w klasie projektowania wizualnego. W latach 2005 - 2010 studia w krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki. Dyplom licenjacki w roku 2008. Dyplom magisterski w pracowni rysunku prof. Joanny Kaiser w roku 2010.

Janusz Wątor

Janusz Wątor

rzeźba

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im.Kenara w Zakopanem. Studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom w 1994 r.

Joanna Rączka

Joanna Rączka

rzeźba

ur. w 1971 w Rabce

1988-1992 - Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara

1994-1999 - Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wydział rzeźby, dyplom z wyróżnieniem u prof. Józefa Sękowskiego

2001-2002 - Ecole Superieure des Beaux-Arts w Genewie
wystawy:
2005 - Walking Art Tour, hotel Le Regina, Warszawa
2004 - Walking Art Tour, hotel Le Regina, Warszawa
2003 - "Intro" w Galerii "Krypta u Pijarów", Kraków
2001 - BWA w Zakopanem, wystawa indywidualna wraz z Rafałem Zalubowskim.
Mieszka i pracuje w Warszawie
Józef Polewka

Józef Polewka

rzeźba

ur. w 1963 r. w Myślenicach.
W 1990 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Jana Kucza. W latach 1990-1991 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.

Joanna Błoniarz

Joanna Błoniarz

malarstwo, grafika

ur. w 1973 r. w Myślenicach

W latach 1993 -1998 studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP.

Od roku 1998 do 2007 mieszkała w Holadnii, obecnie mieszka i pracuje w Myślenicach.

Kacper Bożek

Kacper Bożek

grafika

ur. 1974 r. w Krakowie

Krzysztof Marciniak

Krzysztof Marciniak

grafika, malarstwo, rysunek

ur. 25.02.1983.

Ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 2008 roku w pracowniach Rysunku prof. J. Gaja i Miedziorytu prof. S. Wejmana. W latach 2008/09 asystent na macierzystej uczelni, a od 2008 doktorant na Wydziale Grafiki. W swojej twórczości korzystał z wielu technik: rysunku, grafiki, malarstwa, kolażu. Tworzył również  obiekty, książki artystyczne i szkicowniki.

Krzysztof Tomalski

Krzysztof Tomalski

grafika

ur. w 1963 w Gorlicach

Wykształcenie średnie zdobywa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem podsumowując je maturą w 1983 roku.

Bezpośrednio po maturze rozpoczyna studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które kończy w 1989 roku dyplomem z wyróżnieniem wykonanym w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana, Owocuje to propozycją pracy na uczelni w charakterze asystenta. Od tej chwili związany jest bez przerwy z tą samą pracownią w Katedrze Grafiki Warsztatowej. Obecnie Dziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Grafik, wypowiadający się głównie w klasycznych technikach wklęsłodrukowych, okresowo eksperymentując także w technologiach graniczących na matrycach nie metalowych. Czasami posługuje się językiem linorytu.

Graficzną wypowiedź rozszerza również o malarstwo sztalugowe i akwarelę.

Swoje prace wystawia przede wszystkim w galeriach promujących grafikę. Bierze udział we wszystkich ważniejszych przeglądach współczesnej grafiki artystycznej w Polsce i na świecie.

Marcin Kotarba

Marcin Kotarba

grafika

Monika Dąbrowska Picewicz

Monika Dąbrowska Picewicz

ceramika

ur. w 1976r w Oświęcimiu

2001 – Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła, ASP Wrocław

Stanisław Wejman

Stanisław Wejman

grafika

ur. w 1944 roku w Jędrzejowie
Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1968 roku w Pracowni Miedziorytu u prof. Mieczysława Wejmana. Profesor Wydziału Grafiki ASP w Krakowie
Wystawiał w kraju i za granicą Laureat wielu nagród, m.in.: Nagroda Fundowana VIII Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki w Warszawie w 1978 roku; I Nagroda na Najlepszą Grafikę Miesiąca w Krakowie w 1979 roku; Wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w 2004 roku; Nagroda indywidualna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę twórczą i pedagogiczną w 2005 roku.
Prace w muzeach i zbiorach w Polsce i za granicą

Tomasz Daniec

Tomasz Daniec

grafika

Rafał Zalubowski

Rafał Zalubowski

grafika, malarstwo, rysunek

ur. w 1973r. w Myślenicach

absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni miedziorytu prof. S. Wejmana w roku 1998 - cykl graficzny "Liceum".
Uprawia malarstwo, grafikę warsztatową i rysunek.
W latach 2003 - 2006 był współorganizatorem wykładów z historii sztuki poświęconych monografiom wielkich artystów. Wykłady te rozbudowane o zagadnienia z dziedzin popularno-naukowych zostały przekształcone w Myślenickie Konfrontacje Kulturalno-Naukowe.
W latach 2006 - 2010 był redaktorem naczelnym miesięcznika "SEDNO".
W latach 2008 - 2011 współpracował z "Dziennikiem Polskim" zamieszczając rysunki na stronach dodatku "Tygodnik Myślenicki".
W roku 2009 wsdpólnie z Małgorzatą Maj otwiera Galerię Zalubowski i Szkołę Rysunku Zalubowski.
W roku 2013 otwiera filię Galerii i Szkoły w Krakowie.

KONTAKT

Galeria
ul. Berka Joselewicza 21/2,
Kraków 31-031

telefon: 502 027 408
mail: kontakt@zalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Rafał Zalubowski
Malarstwo Piotra Marca to jedno z bardziej interesujących wystąpień młodej sztuki ostatnich lat. Pomysłowe i eksperymentalne formalnie, doskonałe warsztatowo, frapujące emocjonalnie, łączy dosadną ekspresję z niezwykle subtelną i dojrzałą poetyką.
Katarzyna Wincenciak
Na wystawie „Małpy pochodzą od...” zaprezentowany został cykl rysunków i obrazów stworzonych przez Rafała Zalubowskiego. Autorski wybór prac eksplorował tematykę zwierząt najbliżej spokrewnionych z rasą ludzką. Wystawa była podróżą pokazującą skomplikowanie ich natury i odnajdywanie w nich psychologicznych, ludzkich cech. Rafał Zalubowski w swoich ostatnich pracach sięgnął po nerwową, ekspresyjną kreskę i plamę barwą, których nagromadzenie sprawia, że figuralne obrazy, przechodzą powoli w abstrakcję, a pierwotny wizerunek zaciera się w gąszczu linii i kształtów.
Katarzyna Wincenciak
Obrazy przestawiające ludzi brzydkich, pozbawionych cech indywidualnych, na rzecz silnie wrażeniowego malarstwa, próbującego ująć daną pozę, temat uniwersalnie. Malowane nerwowo, niecierpliwie, trochę pospiesznie, tak, aby zdążyć uchwycić odpowiedni moment. Prace rysunkowe równie ekspresyjnie tworzone, zdradzają również zamiłowanie do fakturowości, składania obrazu, jak puzzli, z rożnych wizualnie rytmów, duktów. Tu jeszcze wyraźniej widać niespokojną, choć pewną rękę artysty.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę